facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

24 listopada 2015

PAZNOKCIE HYBRYDOWE W DOMU?


Paznokcie hybrydowe. Mogłam na to wpaść wcześniej. Robisz raz i masz spokój przynajmniej na półtorej tygodnia (podczas których ewentualnie domalowujesz odrost). Bo na moich paznokciach zwykły lakier trzyma się 3 dni i znowu muszę zamienić się w manicurzystkę i czekać aż to wszystko wyschnie. Kolejna wspaniała wymówka to fakt, że kosmetyczka tak jakoś zawsze nie po drodze... mi też. Dlatego pokażę mój nowy zestawik i jak to robię krok po kroku.

Modelka rąk to moja siostra, więc na wstępie- dziękuję Gwiazdko.NeoNail UV GEL POLISH HARD BASE
NeoNail UV GEL POLISH TOP
NeoNail UV GEL POLISH COLOR
Semilac DIAMOND UV HYBRID (ja akurat użyję koloru 027 Intense Red, bo intensywna czerwień to mój ulubiony na paznokciach i na razie to się nie zmienia)
Pudełka w kształcie serc- Ikea

Najpierw oczywiście trzeba paznokcie przygotować, jak w tradycyjnym zabiegu manicure. Wypiłować paznokcie, wyciąć bądź odsunąć skórki, dokładnie oczyścić i odtłuścić płytkę (ja tutaj za pomocą NeoNail Cleaner).

Czas na bazę. Konsystencja produktów do manicure hybrydowego jest nieco gęstsza niż zwykłych lakierów, ale praktyka czyni mistrza. Najważniejsze to malować bardzo cienkimi warstwami. I potem pod lampę na 60-90 sekund (dlatego, że mam lampę o słabej mocy do użytku domowego, 9W, ale im większa moc tym krócej- jeśli zdecydujecie się na lampę to będzie do niej dołączona instrukcja- ta jest jednak wystarczająca).
Teraz kolor. Polecam nakładanie dwóch warstw, ale trzeba pamiętać o tym, żeby po każdej wkładać paznokcie pod lampę aby się utwardziła (ponownie na 60-90 sekund).


I top coat i pod lampę (znowu). Jak widzicie, to nie jest najtrudniejsze.


Po zakończonym manicure polecam olejek do skórek NeoNail Frezja, wetrzeć ulubiony krem i gotowe. Można podbijać świat nie czekając, aż to wszystko wyschnie!

I jeszcze jedna, bardzo sporna kwestia- czy manicutre hybrydowy niszczy płytkę? Mi nie zniszczył, ale nie mam go bez przerwy tylko z kilkudniowymi przerwami podczas których wykonuję moją tradycyjną rutynę (o której pisałam tutaj).

Dziękuję NeoNail Professional za wiedzę, którą nabyłam na warsztatach na Meet Beauty 2015!

Co sądzicie o manicure hybrydowym?
 photo envye.jpg
envye blogger theme