facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

28 czerwca 2015

SPF!Ostatnio przeczytałam w jednej z gazet, które uważam za głupie (ale i tak je czytam) artykuł o udarze słonecznym i czerniaku. I nieźle się wystraszyłam- nowotwór przez to, że na wakacje zapomni się kremów z filtrem? To nie brzmi jak udany wyjazd.

Mamy szczęście, że żyjemy w wieku XXI. Wiedza o szkodliwym promieniowaniu słonecznym jest na tyle duża, że możemy się ochronić przed wieloma nieprzyjemnościami i czerpać ze słońca to, co najlepsze- witaminę D (której w naszej diecie jest za mało, aby spełnić normę, a przez tą witaminkę skóra wygląda promienniej, żywiej i po prostu lepiej) i, oczywiście, ładnie się opalić.

Pamiętajmy, że wysokość filtra, który wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań. Jeśli ktoś nie chce się opalić to SPF 50 i nasza skóra zostanie potraktowana łągodnie. Jeśli ktoś chce opalić się lekko to polecam zabrać 50 i 25- przez pierwsze kilka dni urlopu lepiej jest używać wyższego filtru, a potem, gdy skóra przyzwyczai się do promieni, filtr można zmniejszyć. A ja osobiście idę na całość- SPF 30 na pierwsze dni, a potem schodzę do 10 i 6. Bo znam moją skórę i chcę się opalić.

Do osób, które spędzają urlop w mieście- i tak się posmarujcie. Przecież odsłaniamy ramiona, nogi i, logiczne, twarze. Większość podkładów ma w sobie filtr ochronny (sprawdźcie na opakowaniu), a kilka kropelek kremu ze SPF 30 na ramiona i nogi może uratować przed spieczoną skórą.Skoro już poprzynudzałam, teraz przedstawię teraz kilka kosmetyków, które pojadą ze mną.Nivea Olejek do opalania w sprayu SPF 6 (uwielbiam ten olejek, skóra po nim ślicznie wygląda)
Nivea Karotenowy balsam do opalania SPF 6
Shiseido Protective Tanning Emulsion SPF 10


Shiseido Sun Protecion Creme For Face SPF 30
+ okulary przeciwsłoneczne Ray Ban WayfarerSoraya Balsam po opalaniu
Herborist Pianka po opalaniu


Miłego korzystania ze słońca! :) 
Macie swoje ulubione produkty z tej kategorii?GAZETKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 photo envye.jpg
envye blogger theme