facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

8 lutego 2015

Maska do włosów z oleju kokosowego i miodu | DIY

Moje włosy są teraz po prostowaniu keratynowym, a więc nie mogę używać do nich żadnych odżywek z solą, silikonami czy alkoholem. Czyli 99% dostępnych w drogeriach odpada. Zajęłam się więc testowaniem naturalniejszych metod i robieniem masek w domu. Teraz wiem, co jest w środku produktu, a działanie jest świetne.

Do tej maski potrzebne są tylko dwa produkty:
-1 łyżka oleju kokosowego,
-1 łyżka miodu.
Produkty trzeba po prostu wrzucić do miseczki i wymieszać tak, aby wyglądało to podobnie do mikstury widocznej na zdjęciu powyżej.


Następnie mieszankę należy przelać do rondelka i podgrzać na bardzo małym ogniu. Uwaga! Nie róbcie tego za długo, bo łatwo jest przypalić garnek (#sprawdzoneinfo). Wystarczy kilka minut, aż olej kokosowy się rozpuści i maska będzie mieć płynną konsystencję.

I gotowe! Teraz kilka słów o tym, jak tej maski powinno się używać.

Należy ją nałożyć na całą długość włosów, potem związać je w koczka i odczekać 20 minut. Kiedy ten czas już upłynie, należy umyć włosy tak, jak to robicie zazwyczaj, czyli ulubionym szamponem, potem standardową odżywką. Następnie należy wysuszyć włosy suszarką bądź dać im wyschnąć 'naturalnie'- jak wolicie.

Włosy, kiedy już wyschną, będą bardziej błyszczące, zdrowsze i odżywione. Polecam robienie maski raz w tygodniu, aby efekty były bardziej widoczne. Ja osobiście robię tą kurację nawet częściej.

Jeśli ktoś nie ma w domu oleju kokosowego i waha się, czy zainwestować- polecam. Nie tylko do maseczek, ale też w kuchni! Jest naprawdę przepyszny, dodaje egzotycznego smaku potrawom, ja najbardziej go lubię z kurczakiem i warzywami.

Mam nadzieję, że zaciekawił Was ten przepis!1 komentarz:

 photo envye.jpg
envye blogger theme