facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

20 września 2014

New York Fashion Week Fall 2014: Wizaż | Trendy
Jako, że za kilka dni zaczyna się kalendarzowa jesień, postanowiłam zrobić posta w którym pokażę, jak wizażyści największych domów mody malowali modelki na jesienne pokazy. Zdjęcia pochodzą z New York Fashion Week, który odbył się zimą bieżącego roku (na Fashion Weekach prezentowane są rzeczy, które będą modne za kilka sezonów).

Jeśli ktoś interesuje się tym, co jest w wizażu modne albo po prostu nie ma pomysłu na nowe makijaże- polecam zainspirowanie się.J. CrewZac PosenRodarte


Dolce & Gabbana


Christiano SirianoMara Hoffman
Rebecca MinkoffJason WuPodsumowując, na jesień makijaż jest zawsze bardziej wyrazisty i ciemniejszy. W tym sezonie wizażyści bawili się eyelinerem. Jeśli chodzi o usta, pożądane są przeróżne odcienie czerwieni, ale mniej odważne osoby mogą zostać przy ustach neutralnych.

W przeciwieństwie do pokazów wiosennych, tutaj zwykle któraś część twarzy jest mocno podkreślona. Nie ma modelki z jasnymi brwiami i bez makijażu oczu czy ust.


Wyjątkowo w tej notce, zdjęcia nie są moje (niestety nie mam luksusu jeżdżenia na FW), są ze stron x, x, x oraz x

19 września 2014

Jak dobrać podkład? | Projekt Podkład Piątek


W dzisiejszej, trzeciej już części serii Projekt Podkład Piątek odpowiem na ważne i dość często zadawane pytanie, czyli jak dobrać podkład, żeby pasował do cery zarówno kolorem, jak i konsystencją?

Po pierwsze, pamiętaj o tym, że, zanim kupisz, musisz się zdecydować czy chcesz podkład bardzo kryjący czy o niskim kryciu. Czy będzie mieć sens kupienie produktu bez patrzenia na to, jaki jest, a potem narzekanie 'chciałam podkład o mniejszym kryciu'?  Podkład nie czyta w myślach.

Po drugie, kolor. Wiele osób robi popularny błąd, czyli przychodzi sobie do drogerii, testuje podkład aplikując go trochę na rękę, uznaje, że kolor się zgadza i kupuje. Dlaczego jest to złe? Kupujesz podkład pod kolor skóry szyi, a nie skóry dłoni. 
Wiadomo, że skóra ciała ma nieco inny odcień niż ta na szyi, a to z nią łączy się Twoja buzia. Jak więc najlepiej jest dobrać kolor podkładu? Aplikując produkt na szyję mając na sobie koszulkę z większym dekoltem, aby zobaczyć, czy kolor jest taki sam. 

Nie każda konsystencja będzie odpowiadała każdemu. Może Twoja buzia woli ciężkie podkłady, a może lżejsze? Dlatego pamiętaj o tym, jeśli wolisz od razu kupić świetny podkład, a nie testować wiele- masz możliwość testowania. Jeśli kupujesz w droższym sklepie typu Douglas, Sephora czy w saloniku firmowym typu M.A.C. czy Estee Lauder, po prostu poproś o próbkę, bo sprzedawca jest zobowiązany Ci ją zrobić. Jeśli jednak jesteś w drogerii, miej ze sobą mały pojemniczek i nabierz do niego podkładu. Sprzedawcy nie będą mieć do Ciebie pretensji (chyba, że trafisz na bardzo pechowych), gdyż testery w sklepach są właśnie po to, aby móc zapoznać się z produktem. Tylko miej lepszy sposób niż osoby wyciskające podkład na dłonie. Projekt Podkład Piątek 1- Czy podkład jest dla mnie?
Projekt Podkład Piątek 2- Podkład czy puder?18 września 2014

Obowiązkowe pędzle do twarzy | Pędzle


We wtorek napisałam o dwóch ważnych pędzlach do oczu, a dziś napiszę o mojej podstawowej czwórce jeśli chodzi o twarz.

Na początku chciałabym zaznaczyć, że są różne rodzaje pędzli do pudru, podkładu, różu czy bronzera, ale ja tutaj pokazuję te, których najlepiej mi się używa.

Chciałabym powiedzieć też, że nakładanie podkładu, różu bronzera palcem, a pudru dołączonym do niego puszkiem, jest możliwe, ale nie polecam go z jednej prostej przyczyny. Aplikując tak kosmetyki, szybciej nam się one skończą. Pędzlem rozłożysz produkt bardziej równomiernie używając go mniej.

Pędzli, wbrew niektórym, dość powszechnym mitom, nie trzeba wymieniać co miesiąc. Inwestując w produkt i dbając o niego, ma szanse przeżyć miesiące albo i nawet lata, a zaoszczędzić możesz chociażby kilka buteleczek podkładu.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałaś pędzla na przykład do różu i teraz obawiasz się, że nie dasz sobie z tym rady- praktyka czyni mistrza. Coś Ci się może nie udać jeden raz, dwa razy, ale malując się nabierzesz wprawy i 'poczujesz' pędzel.Podkład
Inglot numer 20 T
Włos: sztuczny (taklon)

Ten pędzel jest moim pierwszym jeśli chodzi o pędzle do podkładu i nadal pozostaje ulubionym. Uczyłam się nim malować, więc obsługa jest prosta. Jego dużym plusem jest to, że mogę nałożyć mniej podkładu, ale da się nim tak rozprowadzić, że bardzo dobrze pokryje całą twarz.Puder
Elite Powder Blush: Limited Edition
Włos: sztuczny

To jest pędzel drogeryjny, więc niezbyt kosztowny, ale z każdym pudrem bardzo dobrze sobie radzi i zauważyłam, że przez niego naprawdę oszczędzam kosmetyk. Wystarczy raz czy dwa dotknąć nim puderniczki i zwykle wystarczy na całą twarz. Róż
Inglot numer 15 BJF
 Włos: koza/sztuczny (dostępne dwie wersje)

Wystarczy jedno pociągnięcie po policzku, aby był ładnie muśnięty różem. Trzeba jednak uważać, aby nie nabrać za dużo kosmetyku, bo możesz przypadkiem przegiąć.Bronzer
Sephora Contour Bronzer
Włos: sztuczny 

To jest nieco trudniejszy bronzer, bo jest specjalnie do konturowania, ale jeśli ktoś lubi aplikować bronzer tak, jak róż, czyli delikatnie, na policzki, nie bawiąc się w kontury- można nabyć pędzel taki, jak do różu, chociażby wspomniany wcześniej Inglot 15 BJF. 
17 września 2014

Szminkowe obsesje jesieni | Kosmetyki
W dzisiejszej dość krótkiej notce chciałam pokazać wam dwie moje ulubione szminki, których będę używać w najbliższych miesiącach. Odcienie są dosyć podobne, ale różnią się marką oraz, oczywiście, ceną. Sephora Rouge w kolorze Call Girl
Rimmel by Kate Moss w kolorze 20


Różnica w ich kolorze jest minimalna, ale Sephora Rouge bardziej wpada w neonowy róż i jest nieco bardziej wyrazista. Obydwie jednak są najważniejszym punktem makijażu i rzucają się w oczy.
Malując usta na jakiś ciemniejszy bądź widoczniejszy kolor należy pamiętać o tym, aby nie podkreślać za bardzo oczu ani policzków (chyba, że idziesz na wielką imprezę, wtedy reguły są nieco inne, ale ja mówię o zwykłym, dziennym makijażu).

Polecam ten kolor dla osób, które chcą mocno podkreślić usta, ale nie chcą robić tego czerwienią, która rzuca się w oczy nieco bardziej. Poza tym, nie za dużo osób nosi taki róż, więc nie będziesz wyglądać, jak wszyscy.

Gdybym miała wybrać jedną z nich, to byłaby to tańsza dwudziestka Rimmel, gdyż jest nieco trwalsza.

                                                                                                      ♥

16 września 2014

Niezbędne pędzle do oczu | Pędzle
Wczoraj napisałam posta o technice malowania oczu dostosowanej do ich budowy. Dzisiaj chciałabym przedstawić dwa pędzle, którymi uda wam się tak pomalować oraz, dla mnie, są niezbędne i tak naprawdę mogłabym mieć tylko te, jeśli chodzi o oczy.


Osobiście nie polecam korzystania z pędzli dołączonych do palet. Ja ich używam tylko wtedy, kiedy nie mam ze sobą moich normalnych pędzli i tylko do poprawek. Przy robieniu tamtych pędzelków producent nie skupia się na nich tylko na cieniu, więc ich jakość nie jest najlepsza.  Jak widzicie, jeden z przedstawianych pędzli jest ścięty na ukos, a drugi ma okrąglejsze zakończenie. Czym się różnią i jak ich używać?


Sephora numer 22 "all over shadow"

Ten pędzelek służy do aplikowania cienia-bazy, czyli nakładania cienia na całą powiekę. Przy konturowaniu wspomnianym we wczorajszym poście, będzie służył do nakładania jaśniejszego cienia. Wystarczy kilka razy przejechać nim po powiece, a cień będzie ładnie rozłożony. Jest to jeden z najprostszych pędzli w ogóle i uważam, że jeśli się malujesz, to coś na jego kształt powinnaś posiadać.


Inglot numer 17TL

Ten pędzel służy do konturowania powieki i tworzenia załamań. Nie dasz rady zrobić cieniowania wspomnianego we wczorajszym poście mając jeden pędzel do oczu (to znaczy, możesz próbować, ale z reguły tak nie powinno się robić i utrudniasz sobie życie). Tym pędzlem można się bawić, nakładać cienie różnych kolorów pod różnymi kątami- w sumie od Ciebie zależy, co zrobisz. Praktyka czyni mistrza, więc im więcej go używasz, tym więcej umiesz nim zrobić.

Moim zdaniem, opłaca się zainwestować w jeden pędzelek takiego typu. Mój przeżył już kilka miesięcy, używam go kilka razy w ciągu tygodnia, a stan jest nadal idealny.
15 września 2014

Technika malowania oczu a ich budowa | Inne


Na chwilę przerwę serię o kosmetykach dla początkujących i przejdę do trochę innych rzeczy. Dzisiaj chciałabym pokazać jak operować kolorami cieni do powiek, aby oczy wyglądały korzystnie.


Najpierw spójrz w lustro i zastanów się, czy Twoje oczy:
  • są osadzone blisko siebie, 
  • są osadzone daleko siebie, 
  • są małe i wąskie,
  • są osadzone głęboko (opadająca powieka).

Przejdźmy do konkretów. Oczy blisko osadzone

Przy takich oczach, jasny cień powinien być aplikowany w wewnętrznych kącikach, a ciemny- w zewnętrznych. Pamiętaj o tym, aby położyć nacisk na sam koniec powieki (tam powinno być najciemniej). 
Oczy szeroko rozstawione
Sytuacja odwrotna do poprzedniej. Ciemny cień powinien być położony w wewnętrznym kąciku, aby optycznie przybliżyć do siebie oczy. Reszta może być już jasna. 
Oczy małe i wąskie

Cień powinien być zaaplikowany przy zewnętrznym kąciku, ale nad powieką, aby optycznie powiększyć oko. Oczy osadzone głęboko/opadająca powieka

Jeśli masz takowe oczy, nigdy nie aplikuj ciemnego cienia na całą powiekę. Będzie to wyglądało wyjątkowo niekorzystnie. Zamiast tego, skup się na zewnętrznym kąciku oka,  który maluj ciemniejszym cieniem. Wyjedź trochę nad powiekę.

14 września 2014

Cienie do powiek | KosmetykiDzisiaj, w ramach cyklu o kosmetykach dla początkujących, będzie o cieniach do powiek. Czyli o podstawie.
Zanim przejdę do ich typów i tego, czym się od siebie różnią, chciałabym zaznaczyć jedną rzecz. Unikanie cieni do powiek w makijażu nie jest niczym dobrym. Wiele dziewczyn maluje się na przykład tylko eyelinerem i tuszem. Wszystko lepiej wygląda z cieniem, nawet właśnie ta kreska eyelinerem. Cień nie musi być pstrokaty, ale może być złoty czy cielisty.

W tej notce opisałam, jakie kolory podobają mi się do danych kolorów oczu, więc jeśli chcesz, możesz zobaczyć i się zainspirować.
A przechodząc do typów cieni do powiek, chcę opisać dzisiaj dwa.Zwykły cień w kamieniu
Inglot
Z takim cieniem spotkamy się w palecie oraz osobno. Jest to rzecz, z którą każda malująca się kobieta ma styczność właściwie codziennie. Kolorów jest nieskończona ilość i powinno się ten produkt nakładać specjalnymi pędzelkami. Początkującym odradzam wariowanie z kilkoma kolorami w tym samym momencie (ale kiedyś na pewno opiszę załamania i kolory).
Cień w kremie
Maybelline Color Tattoo w kolorze 35 On and on Bronze
Cienie tego typu najbardziej polecam zaczynającym z makijażem. Wystarczy nabrać trochę na palec i rozsmarować na powiece. Bardzo prosty, ale też bardzo trwały produkt. Poza tym, aplikacja jest naprawdę błyskawiczna i sama lubię używać tego cienia, kiedy się śpieszę. Zdecydowanie odradzam go jednak fankom matowych cieni, gdyż on się dosyć wyraźnie błyszczy.
Jeśli jednak lubisz połysk, koniecznie wypróbuj. Ja się zakochałam w cieniach tego typu i używam ich bardzo często.


Część pierwsza z cyklu dla zaczynających z makijażem- Eyelinery
Część druga z cyklu dla zaczynających z makijażem- Kolorowe Usta
Część trzecia z cyklu dla zaczynających z makijażem- Korektory
Część czwarta z cyklu dla zaczynających z makijażem- Tusze do rzęs
Część piąta z cyklu dla zaczynających z makijażem- Podkład czy puder?
Część szósta z cyklu dla zaczynających z makijażem- Róż i bronzer


 photo envye.jpg
envye blogger theme