facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

26 listopada 2014

Tani korektor vs drogi korektor- co lepiej kupić?Postanowiłam porównać ze sobą dwa korektory, które mają taką samą, płynną formę. Ceną różnią się jednak ponad dziesięciokrotnie, więc warto przyjrzeć się temu, czym dokładnie się różnią, przed zakupem droższego.

Helena Rubinstein Prodigy Powercell Eye Urgency
Eveline Art Scenic Korektor w płynie 2w1 kryjąco- rozświetlający

Na początku chciałabym powiedzieć, że obydwa te produkty są świetne i obydwa uwielbiam. Żaden z nich nie jest zły, ale są po prostu nieco inne.

Pierwsza różnica to, najzwyczajniej w świecie, wygląd. Widać, że opakowanie Prodigy jest świetnie wykonane, a Art Scenic niekoniecznie, z tańszego starły się też napisy. Ale to nie jest najważniejsze :)

Aplikatory też się różnią. Ciężko to opisać, ale ten w Prodigy jest po prostu lepszej jakości i jest większy. Art Scenic i tak dosyć szybko się kończy, więc ten pędzelek się nie zużyje.

Jeśli chodzi o konsystencję, to, przede wszystkim, Prodigy jest bardzo ciężki w porównaniu do Art Scenic. Przez to jest też odrobinę bardziej trwały i wydaje mi się, że to właśnie jest ta najważniejsza różnica pomiędzy produktami.

Z drugiej (ale bardzo istotnej) strony, młoda cera nie musi mieć bardzo ciężkiego korektora. Młode osoby nie mają tak widocznych worków pod oczami, a do tego głownie nadaje się korektor w takiej właśnie formie. Można nim oczywiście również maskowych niedoskonałości, ale jednak  lepiej robić to lżejszymi korektorami (ja lubię zielony), chociaż zarówno Prodigy, jak i Art Scenic, dadzą radę.

Jeśli masz więc młodą cerę, nie potrzebujesz bardzo ciężkiego korektora pod oczy- nie inwestuj w bardzo drogie produkty, bo ich nie potrzebujesz.

Korektor HR Prodigy dostaniesz w Sephorze
Korektor Eveline dostaniesz w drogeriach np Rossmann (kliknij, aby zobaczyć gazetkę)

4 komentarze:

 1. Wybralabym Eveline, bo znam tą markę ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. mam korektor z Eveline i jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie świetnie się sprawdza joko illuminies:)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wybrałabym żadnego.
  mam swój ulubiony z kobo

  OdpowiedzUsuń

 photo envye.jpg
envye blogger theme