facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

3 października 2014

Najczęstsze błędy | Projekt Podkład Piątek


W kolejnej części Projektu Podkład Piątek chciałam zwrócić uwagę na kilka najpopularniejszych błędów, które kobiety robią nakładając podkład. Może robicie których z nich i uda wam się go uniknąć w przyszłości?

1. Nakładanie podkładu palcami
Dotykając podkład palcami zwiększamy jego temperaturę, przez co, na własne życzenie, jego konsystencja jest trudniejsza do nałożenia. Poza tym, pędzel wygładzi cerę i sprawi, że będzie bardziej naturalna. Oprócz tego- tak jest po prostu czyściej.
Nie można też nakładać podkładu jak krem, czyli wmasowując go skórę. Kosmetyk nie jest do tego przystosowany i tak nie zadziała. 

2. Zły dobór podkładu
Bardzo często widzę osoby z zbyt ciemnym podkładem. Opisałam już jak dobrać podkład (tutaj)

3. Zła konsystencja
Jeśli Twoja cera jest tłusta, Twój podkład powinien być cięższy, aby wytrzymał.
Jeśli Twoja cera jest sucha, wystarczy lekki podkład.
Zła konsystencja źle wygląda na dłuższą metę i to widać!

4. Za mało, za dużo
Jeśli chodzi o podkład, trzeba nałożyć go w idealnej ilości. Nie można aplikować kosmetyku tylko na czoło i brodę, a resztę zostawić, bo będzie to wyglądało bardzo sztucznie. Nie można też nałożyć pół buteleczki na twarz, bo zrobisz sobie maskę.Zbyt gruba warstwa kosmetyku uwidoczni też Twoje niedoskonałości, które chcesz przecież zakryć.
Praktyka czyni mistrza. Zanim wyjdziesz w podkładzie po raz pierwszy, potrenuj w domu. Możesz oszczędzić sobie kompromitacji przy okazji ucząc się o tym, co Twoja skóra lubi.

5. Malowanie się w zbyt ciemnym pomieszczeniu
Najlepiej byłoby mieć świetnie oświetloną łazienkę, ale jeśli takiej nie masz i nie dasz rady tego zmienić, przed wyjściem z domu podejdź z lusterkiem do okna i sprawdź, czy wszystko gra.

6. Brak pudru
Puder utrzymuje podkład na twarzy oraz przez niego się nie świecimy i wyglądamy naturalnie. Rozpisałam się o tym tutaj.


 ♥1 komentarz:

  1. zbyt ciemny podkład to u moich koleżanek codzienność , niestety ale też często spotykam się z sytuacją gdzie podkład nie jest roztarty po brzegach twarzy i na szyi i w efekcie - jedna wielka maska odcinająca się od brzegów.

    OdpowiedzUsuń

 photo envye.jpg
envye blogger theme