facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

11 września 2014

Tusze do rzęs | Kosmetyki


Dzisiaj kolejny post dla zaczynających przygodę z makijażem. Napiszę kilka słów o tuszach do rzęs. Ten kosmetyk nie ma zbyt wielu tajemnic, ale coś o nim do napisania się znajdzie!

Chyba wszystkie wiemy do czego jest tusz do rzęs. Sporo osób właśnie od tego kosmetyku zaczyna się malować. Jednak jest kilka rzeczy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając produkt.

Przede wszystkim, nie wierz ślepo opiniom! To, że ktoś powie „ten tusz jest świetny” nie oznacza, że będzie dla Ciebie z jednej prostej przyczyny- Twoje rzęsy mogą być inne. Jedne osoby potrzebują pogrubienia, inne wydłużenia bądź obydwóch tych rzeczy. Przyjrzyj się swoim rzęsom i pomyśl, czego im brakuje. Producent powinien dopasować szczoteczkę do obietnicy na opakowaniu swojego produktu.

Tusze do rzęs występują również w przeróżnych kolorach. Znajdą się niebieskie, zielone, fioletowe (dostępne w Sephorze). Jeśli Ci się podobają- próbuj, ale pamiętaj, że to musi być główny punkt makijażu. Nie podkreślaj dodatkowo oczu i ust, daj rzęsom wygrać w tej chwili. Jeśli chcesz uzyskać bardzo naturalny efekt, polecam tusze brązowe!  To dobra alternatywa dla najpopularniejszych czarnych.
Jest wiele osób, które maluje rzęsy „na górze” oka, a o dolnych zapomina. To niestety nie jest dobre, bo w takiej sytuacji bardzo widać to, że część rzęs nie jest wytuszowana.
Jeśli nie malujesz dolnych rzęs, bo boisz się, że się rozmażą podczas dnia, pomaluj je bezbarwnym tuszem do rzęs. Będą wyglądały na podkreślone, ale nie ma ryzyka czarnych plam pod okiem.
Czasami podczas malowania się zdarza się sytuacja, w której wyjedziesz tuszem i zrobisz plamę na powiece. Dobra, przetestowana rada- daj tej plamie z tuszu zaschnąć. Zaschnięty tusz szybko usuniesz patyczkiem kosmetycznym, a usunięcie świeżego spowoduje zniszczenie Twojego makijażu.
Jest jeszcze jedna dosyć ważna kwestia- tuszu do rzęs się nie pożycza. Każda osoba ma swoje rzęsy i ich kształty, a szczoteczka jest dosyć inteligentna i dostosowuje się do właścicielki. Pożyczony tusz może nie dać oczekiwanego efektu.

Część pierwsza z cyklu dla zaczynających z makijażem- Eyelinery
Część druga z cyklu dla zaczynających z makijażem- Kolorowe Usta
Część trzecia z cyklu dla zaczynających z makijażem- Korektory
4 komentarze:

 1. Proponuje tusz z Loreal teleskopik tym co chcą naprawde zobaczyć wydłużenie rzęs.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że są bezbarwne tusze do rzęs: ) Teraz już wiem. Jakie firmy mają je w swojej ofercie?

  OdpowiedzUsuń
 3. @Katarzyna Malina
  chociażby Miss Sporty czy Yves Rocher

  OdpowiedzUsuń

 photo envye.jpg
envye blogger theme