facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

23 września 2014

Trochę inna notka | Inne
Mamy szczęście, gdyż żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Z wielu powodów.

Głupio byłoby mi nie powiedzieć o kosmetykach, łatwego dostępu do nich. Malować się, farbować włosy, dbać o każdą część naszego ciała teraz jest prosto, a kiedyś było to kłopotliwe i niecodzienne.

Druga rzecz dla mnie (i dla Was też!) bardzo ważna to technologia, służąca nam do dwóch rzeczy- zabawy i nauki. Nasi rodzice czy dziadkowie, aby zrobić prosty projekt czy zadanie, musieli biegać do biblioteki albo notować każde słowo nauczyciela, czego fizycznie po prostu nie da się zrobić. A my mamy internet i dostęp do wszystkich informacji.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ten dostęp mógłby być jeszcze prostszy. Dużo czasu spędzamy, aby znaleźć dane materiały czy rzetelne dane gdzieś na forach, wikipediach. Często też trafiamy na treści napisane przez osoby, które się mylą, a my w to wierzymy (czyli połowa Wikipedii). Niepotrzebne zamieszanie.

Wyobraź sobie sytuację, gdy wchodzisz na jedną stronę gdzie znajdziesz rzetelne informacje i materiały z wielu dziedzin. Jest nią notatek.pl. Znajdziesz na nim rozproszone w internecie notatki z każdej dziedziny nauki, chociażby matematyki czy prawa. Są one przejrzyście posortowane według przedmiotu czy uczelni, bo są tam materiały właśnie z takich miejsc, co może wzbogacić Twoją wiedzę i pozwolić Ci zabłysnąć.

Ja z tej strony korzystam, polecam również Wam, studentom i innym uczniom. Osobom ciekawym i osobom, które szukają źródła wiedzy do jakiegoś projektu czy zadania.


2 komentarze:

  1. Sprawdzę stronkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super post :) zgadzam się w 100 % :) Muszę sprawdzić tą stronę :D
    też obserwuję
    matiaga.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

 photo envye.jpg
envye blogger theme