facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

16 września 2014

Niezbędne pędzle do oczu | Pędzle
Wczoraj napisałam posta o technice malowania oczu dostosowanej do ich budowy. Dzisiaj chciałabym przedstawić dwa pędzle, którymi uda wam się tak pomalować oraz, dla mnie, są niezbędne i tak naprawdę mogłabym mieć tylko te, jeśli chodzi o oczy.


Osobiście nie polecam korzystania z pędzli dołączonych do palet. Ja ich używam tylko wtedy, kiedy nie mam ze sobą moich normalnych pędzli i tylko do poprawek. Przy robieniu tamtych pędzelków producent nie skupia się na nich tylko na cieniu, więc ich jakość nie jest najlepsza.  Jak widzicie, jeden z przedstawianych pędzli jest ścięty na ukos, a drugi ma okrąglejsze zakończenie. Czym się różnią i jak ich używać?


Sephora numer 22 "all over shadow"

Ten pędzelek służy do aplikowania cienia-bazy, czyli nakładania cienia na całą powiekę. Przy konturowaniu wspomnianym we wczorajszym poście, będzie służył do nakładania jaśniejszego cienia. Wystarczy kilka razy przejechać nim po powiece, a cień będzie ładnie rozłożony. Jest to jeden z najprostszych pędzli w ogóle i uważam, że jeśli się malujesz, to coś na jego kształt powinnaś posiadać.


Inglot numer 17TL

Ten pędzel służy do konturowania powieki i tworzenia załamań. Nie dasz rady zrobić cieniowania wspomnianego we wczorajszym poście mając jeden pędzel do oczu (to znaczy, możesz próbować, ale z reguły tak nie powinno się robić i utrudniasz sobie życie). Tym pędzlem można się bawić, nakładać cienie różnych kolorów pod różnymi kątami- w sumie od Ciebie zależy, co zrobisz. Praktyka czyni mistrza, więc im więcej go używasz, tym więcej umiesz nim zrobić.

Moim zdaniem, opłaca się zainwestować w jeden pędzelek takiego typu. Mój przeżył już kilka miesięcy, używam go kilka razy w ciągu tygodnia, a stan jest nadal idealny.
2 komentarze:

  1. A ten skosny z inglota sprawdził by się też do brwi? Bo szukam czegoś do ich wypełniania aktualnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja będę inwestowała w te z Hakuro :)

    OdpowiedzUsuń

 photo envye.jpg
envye blogger theme