facebook twitter instagram bloglovin
 photo toppost.png

25 sierpnia 2014

Makijaż sierpień/wrzesień 2014 | TrendyW makijażu, podobnie jak w ubraniach, obowiązują trendy. Ja osobiście nigdy za nimi ślepo nie idę, bo najważniejsze jest to, żeby dobrze się czuć, ale nie ma nic złego w zainspirowaniu się czymś.
Podpatrywać trendy lubię w amerykańskim magazynie Teen Vogue. Skupia się on oczywiście na modzie, ale zwraca też uwagę na wizaż.


Jedna z najważniejszych rzeczy w tych miesiącach- silnie podkreślone brwi nigdy nie były tak modne, więc jeśli masz ochotę na pobawienie się nimi, to zrób to teraz. Warto jest też spojrzeć na reklamę Diora obok. 

Dobry pomysł na makijaż i dodanie koloru do kreski.W kampanii Marca Jacobsa modelka również ma nieskazitelną, matową skórę, delikatne usta i kreski na oczach.


Na tej stronie Teen Vogue pokazuje nam kilka kosmetyków, które chciałabym mieć, ale nie mogę, gdyż większość jest w Polsce niedostępna. Jednak patrząc na tą stronę można wywnioskować, że naturalny makijaż z podkreślonymi brwiami jest jak najbardziej modny. Kolory na dole strony to proponowane do używania w makijażu. Polecają nam również rozświetlanie policzków.


Tutaj mamy krótki wywiad o brwiach z Lily Collins, w którym aktorka powiedziała, że kiedy była młodsza i wydepilowała sobie brwi, mama zabroniła jej to robić. I sama nie robi z nimi nic do dzisiaj. Brwi to jej znak charakterystyczny, a w tym sezonie takie grube i ciemne będą modne.

Na dole strony mamy kilka porad Anastasii Soare, która mówi, żeby iść do profesjonalisty, aby wyregulował nam kształt brwi oraz aby pamiętać, że brwi muszą być ciągłe; jeśli są w nich przerwy, w których jest mniej włosów, trzeba je wypełnić jakimś kosmetykiem. I w stu procentach się z nią zgadzam.

Ja osobiście od początku tego miesiąca mam na brwiach hennę, co jest szybkim sposobem, żeby wyglądały wyraźniej. Polecam ten sposób, nie jest to drogie, ale jednak trzeba uzupełniać makijażem, bo henna też znika- w pewnych punktach brwi szybciej niż w innych.Na następnej stronie Teen Vogue poleca rzeczy, które nadają się do spakowania do kosmetyczki do szkoły. Z tych kosmetyków również większość jest niedostępna w naszym kraju, ale z tego, co tu widać wnioskuję, że modny będzie pomarańczowy na policzkach, metaliczne cienie do powiek oraz kreski (tak jak u Diora i Marca Jacobsa).


Jeśli chodzi o paznokcie, Essie pokazuje różne odcienie pomarańczowego oraz czerwonego, czyli kolory, które kojarzą się z jesienią.
Jeśli chodzi o wzory, Philip Lim lansuje kratę- na spódnicach swojego projektu oraz na paznokciach.


Dajcie mi znać, czy podobają wam się takie notki o rzeczach z zagranicznych magazynów, gdyż w przyszłym miesiącu mogę zrobić je dłuższe i poszukać magazynów z innych krajów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 photo envye.jpg
envye blogger theme